تبلیغات
گروه فرهنگی عماریون - مشهد، کیش نشود!

گروه فرهنگی عماریون
 
أین عمار تو مرا کافی است

 

امام‌جمعه‌ی مشهد حضرت آیة الله علم الهدی:

نباید منظره‌هایی که در شهرهای توریستی مشاهده می‌شود، در مشهد مشاهد شود،

این به معنای بر هم زدن هویت شهری است.

امام‌جمعه‌ی مشهد گفت: اگر مراکز تفریحی و سیاحتی را در این شهر گسترش دهیم، مشهد مانند کیش می‌شود. کسی که خانه‌ی امام رضا(ع) را اداره می‌کند، باید مدیریتی را در نظر گیرد که با خانه امام هشتم(ع) هم‌خوان باشد.

به گزارش ایسنا، «آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی» در نخستین «شورای اداری شهرداری مشهد» که با حضور شهردار جدید برگزاری شد، اظهار کرد: اگر برای توسعه و پیشرفت شهر مشهد بخواهیم مراکز تفریحی و سیاحتی را در این شهر گسترش دهیم، مشهد مانند کیش می‌شود با قبه‌ای طلایی در مرکز آن، که برای امام رضا(ع) به عنوان صاحب این شهر ارزش ندارد، اما اگر قرار باشد جلوی این پیشرفت را بگیریم، هزینه‌ی شهر حاصل نمی‌شود.
 
آیت‌الله علم‌الهدی مدیریت مشهد مقدس را «دشوارترین فعالیت» دانست و افزود: نباید منظره‌هایی که در شهرهای توریستی مشاهده می‌شود، در مشهد مشاهد شود ین به معنای بر هم زدن هویت شهری است.
 
وی محدوده‌ی حرم مطهر رضوی را منحصر به چند صحن و قبه طلایی ایشان ندانست و افزود: مرزی که پیامبر گرامی اسلام برای شهر مشهد ترسیم کردند، به محدوده‌ی کوه‌های هزار مسجد و بینالود منتهی می‌شود و باید گفت این سمت شهردار شدن، نتیجه خدمت خالصانه شما در این نظام بوده است و امام هشتم ایشان را به عنوان خادم پذیرفتند.
 
پیوست فرهنگی برای هر پروژه
 
وی با اشاره به این‌که سرزندگی شهر معلول همکاری و همیاری مدیران بوده است، تصریح کرد: هر پروژه‌ی عمرانی، اقتصادی و زیربنایی که در شهر اجرا می‌شود، باید پیوست فرهنگی داشته باشد.
 
آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: انقلابی که در ایران شکل گرفت بدین منظور نبود که قدرتی شکل گیرد و شهرهای این کشور مانند دیگر شهرهای جهان اداره شود، بلکه هدف این بود که قبه‌الاسلامی تشکیل شود که دین مظهر و جلوه داشته باشد و دنیا با دین انس گیرد سپس امام زمان(عج) ظهور و آن را جهانی کند.
 
وی ادامه داد: این امر واقعیتی است که پای آن ایستاده‌ایم و مرجعیت دینی ما این موضع را به پیش می‌برد، در این راه یا موفق می‌شویم و یا مانند مقتدایمان امام حسین(ع) شهید می‌شویم.
 
امام‌جمعه‌ی مشهد با تاکید بر عشق و علاقه به اهل بیت(ع) در همه‌ی سمت‌ها و مسوولیت‌ها افزود: در همه‌ی پروژه‌ها و فعالیت‌های مدیریتی باید دین، رنگ و بویی خاص داشته باشد.
 
وی با اشاره به این‌که مدیریت شهر دشوار است، گفت: شهری که متناسب با جمعیتش رشد نداشته باشد، رشد جهشی دارد و به‌جای در اختیار قرار دادن امکانات به قشر مهاجر و متوسط، در جریان رفاه‌طلبی قرار می‌گیرد و با نواقصی همراه است که البته مقصر آن نه شما هستید نه دیگری، بلکه از ابتدا این شیوه حاکم بوده است.
 
امام‌جمعه‌ی مشهد در بخش دیگری از سخنانش گفت: «مرتضوی» به ارزشمندترین خدمت که خادمی علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) است، نائل شد چون مدیریت در این شهر مذهبی که متعلق به امام هشتم (ع) است، در واقع خدمت به ایشان محسوب می‌شود.
 
وی تصریح کرد: این شهر تاکنون آبرومند اداره شده و مدیران با تلاش و با وجود مشکلاتی که داشته است، توانسته‌اند این شهر را حفظ کنند.
طبقه بندی: مطالب فرهنگی، 
ره یاب: امام جمعه مشهد، آیة الله علم الهدی، حرم مطهر، امام رضا علیه السلام، گروه فرهنگی عماریون، کیش، شهردار،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 2 آبان 1392 توسط عماریون
تمامی حقوق مطالب برای گروه فرهنگی عماریون محفوظ می باشد