تبلیغات
گروه فرهنگی عماریون - نگرانیم

گروه فرهنگی عماریون
 
أین عمار تو مرا کافی است

امان از مشهد (2)...

پیشتر ادعا کرده بودیم که اوضاع فکری‌فرهنگی مشهد اصلا مناسب چیزی که باید باشد، نیست اما عده‌ای با کمی مزاج ناسیونالیستی ما را متهم به سیاه‌نمایی و تندروی کردند و البته اتهام خودباختگی هم نثارمان کردند...

اما دوباره و اگر لازم باشد ده‌باره هم می‌گوییم که اوضاع فکری‌فرهنگی مشهد اسفناک است و هوشیاری جریان حزب‌اللهی حوزه و دانشگاه را می‌طلبد...

نفوذ و تأثیر وهابیت و همچنین تفکری موسوم به شیعه‌گری با رویکرد برجسته کردن عالم نماهایی همچون صادق شیرازی و وارونه جلوه دادن مقدسات دینی به بهانه تشیع ناب و اصیل بلیه‌ای است که به جان مشهد و مشهدیها افتاده است.

 

  

 

                                                            (حجج آمریکایی)

به واقع یکی از بزرگترین معضلات مشهد همین هیأت‌هایی است که روز به روز هم بیشتر می‌شود و متأسفانه در بین عوام هم مخصوصا جوانان اقبال بسیار بالایی پیدا کرده تا جایی که حتی در پایگاه‌های بسیج هم طرفداران و حامیان دوآتیشه برخی از هیئات که ضدیت قولی و عملی با نظام را دارند را هم می بینیم.

این حربه، که با شیعه‌گری جریان تشیع را منحرف کنند، چند سالی است که در حال رشد و پیشروی است و یکی از کانون‌هایی که بستر مناسبی برای جذب نیرو پیدا کرده، شهر مشهد می‌باشد.

خالی شدن هیئات از مبانی دینی، احساسی و بعضا شهوانی عمل کردن به اسم ارادت به اباعبدالله، ایجاد تفرقه و حتی دشمنی نسبت به اهل تسنن با نسبت‌های ناروا و فحاشی‌های بسیار، نگاه منفی و بعضا دشمنانه نسبت به جایگاه ولایت فقیه و شخص ولی و ... از جمله سلاح‌هایی است که به راحتی می‌تواند چهره اسلام را خدشه‌دار کرده و اسلام را از درون تهی کند. این سبک شیعه‌گری که از شبکه امام حسین و شبکه فدک و امثالهم با سرکردگی یاسرالحبیب و خانواده شیرازی‌ها و... راه افتاده و قصد دارد تا صادق شیرازی را به عنوان قطب و رهبر تشیع معرفی کند تا از این طریق شیعه مورد نظر خود را تعریف و تثبیت کنند، چند وقتی است در مشهد جولان عجیبی می‌دهد. البته اگرچه مدعی نیستیم که فقط مشهد به این بلیه دچار شده است، اما ادعا می‌کنیم که مشهد بیشترین آسیب را از این حیث دیده و بیشتر در حال آسیب دیدن است.

علاوه بر این رشد تصاعدی وهابیت که اطراف و اکناف مشهد را گرفته نیز آسیب دیگری است که مثل آفت قبلی باز هم نوک پیکانش به سمت شیعیان و مکتب تشیع است.

به هر حال باید جلوی این دو خطر را گرفت. آن هم به صورت مطالبه‌ای جدی از مسؤولین فرهنگی و کسانی که می‌توانند تغییری در سیاست‌های فعلی مشهد ایجاد کنند.

سربسته بگوییم که آقای پژمان‌فر نماینده مردم مشهد نیز با یکی از بزرگان مشهد! بر سر همین مسأله اختلافاتی پیدا کرده‌اند و چون نیرو و بدنه مردمی به معنای مطالبه عمومی وجود ندارد، نمی‌توانند مؤثر واقع شوند.

و الأمر   إلیکم

طبقه بندی: مطالب فرهنگی، 
ره یاب: مشهد، وهابیت، سید صادق شیرازی، یاسرالحبیب، حجت الاسلام پژمان فر، شبکه امام حسین، شبکه فدک،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 2 تیر 1393 توسط عماریون
تمامی حقوق مطالب برای گروه فرهنگی عماریون محفوظ می باشد